Informacja

Zakończył się drugi i zarazem ostatni miesiąc wakacyjnej beztroski, a wraz z nim zakończyła się sierpniowa część naszego projektu „3…2…1… START Wakacje” dla dzieci z rodzin zastępczych z terenu miasta Tarnowa.

Rozpoczęliśmy go od pełnej emocji i wrażeń „Wyprawy do dżungli” w trakcie seansu filmowego w Kinie Millenium w Tarnowie. Dzieci miały możliwość na chwilę oderwać się od rzeczywistości i potowarzyszyć bohaterom w niebezpiecznej, pełnej zwrotów akcji i trzymającej w napięciu wyprawie do amazońskiej dżungli w poszukiwaniu drzewa życia. Oczywiście wszystkie przygody zakończyły się sukcesem.

By dać ujście emocjom towarzyszącym wyprawie do dżungli, w kolejnym tygodniu wybraliśmy się do Centrum Zabaw Dziecięcych - Figle Migle gdzie tory przeszkód zostały pokonane bez najmniejszego kłopotu a zabawom pływackim w basenie z kulkami nie było końca. Zabawie i figlom w „Figlach” towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i radości naszych najmłodszych podopiecznych.

Nie zapomnieliśmy również o koniecznej dawce ruchu dla nieco starszych dzieci i zaprosiliśmy ich do królestwa trampolin we FlyPark. Skoki, salta, fikołki – wszyscy ćwiczyli zwinność i gibkość i wyszli z tych zajęć zmęczeni ale bardzo zadowoleni i z apetytem na więcej takich atrakcji.

Informacja

Pierwszy miesiąc wakacji w ramach projektu: „3,2,1, ... START Wakacje” już za nami .... Dzieciom i młodzieży z rodzinnej pieczy zastępczej upłynął on Fantazyjnie, Energicznie, Interesująco!

Rozpoczęliśmy go na torze kartingowym Speed Race przy ul. Kochanowskiego. Prędkość nie zniechęciła naszych podopiecznych do świetnej zabawy, a wręcz przeciwnie doświadczyły one ogromnych emocji i wrażeń.

Kolejny tydzień wakacji upłynął aktywnie poprzez udział wychowanków rodzin zastępczych w dmuchanych atrakcjach w Uczniowskim Klubie Sportowym ,,Jedynka”. Zabawa dostarczyła uczestnikom mnóstwo endorfin, radości, jak również uśmiechu na twarzy.

W ostatnim tygodniu lipca dzieci zostały zaproszone do animowanego świata bajek. W Centrum Sztuki Mościce w Kinie Millenium, z ogromnym zaciekawieniem miały możliwość obejrzenia bajki  pt. ,,Raya i ostatni smok”. Dzieci poznały starożytną cywilizację w królestwie Kumandra, gdzie wojowniczka Raya usiłuje odnaleźć ostatniego smoka. Film wzbudził w dzieciach wiele pozytywnych wrażeń i emocji.

 

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za współpracę.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

  • Firmy Speed Race w Tarnowie,
  • Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Jedynka”,
  • Centrum Sztuki Mościce- Kino Millenium w Tarnowie.

Informacja

Z przyjemnością informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs pt. ,,2020 – CZAS ODKRYWANIA SIEBIE”, skierowany do dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych z terenu Miasta Tarnowa.

Jury konkursu w składzie: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie oraz koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej przyznało 3 nagrody główne oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu.

 

Oto lista zwycięzców:

I  Miejsce – Angelika, lat 9 i Wiktor, lat 12

II miejsce –  Kaja, lat 8

III miejsce – Kacper, lat 8

 

Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Podziękowania kierujemy również w stronę rodziców zastępczych za Ich zaangażowanie i współpracę.

 

Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać swoją twórczość.

 

Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

 

Informacja

Konkurs

 

Organizator rodzinnej pieczy zastępczej zachęca do wzięcia udziału w konkursie pn: „2020 – czas odkrywania siebie”.

Celem Konkursu jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID–19, przez zachęcanie  do aktywności artystycznej polegającej na tworzeniu prac, ale również promowanie pozytywnego wizerunku rodzicielstwa zastępczego. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych z terenu Miasta Tarnowa.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy nawiązującej do tematu konkursu.

Prace mogą być wykonane w dowolnej technice (np. praca plastyczna, rękodzieło, grafika komputerowa, film, fotografia itp.).

Prace konkursowe można  przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z hasłem „2020 – czas odkrywania siebie” w temacie maila lub składać osobiście w siedzibie Organizatora rodzinnej pieczy zastępczej przy ul. Goslara 5 do końca czerwca br.

Na autorów trzech najciekawszych prac czekają nagrody.

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

 

NIECH WYOBRAŹNIA BĘDZIE Z WAMI :)

 

Załącznik w formie dokumentu PDF Regulamin konkursu

Załącznik w formie dokumentu PDF Oświadczenie

Załącznik w formie dokumentu PDF Klauzula informacyjna