Archiwum roku 2018

phoca thumb m 20181220 113012W dniu 20 grudnia 2018 roku miało miejsce wyjątkowe spotkanie dwóch grup wsparcia działających na terenie naszego Ośrodka: Grupy Wsparcia Rodziców Dzieci z niepełnosprawnością lub trudnościami adaptacyjnymi oraz Grupy Wsparcia Rodziców. Nasze drogie Mamy miały okazję zaznajomić się z sztuką decoupage, jak również wymienić wiele cennych doświadczeń życiowych. Atmosfera jak zawsze była gorąca i bardzo serdeczna. Już dziś planowane są podobne warsztaty wiosenne- malowanie na szkle. Wszystkie osoby chętne do uczestnictwa w którejś z grup zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszego Ośrodka.

phoca thumb m img 20181217 161849Dnia 17 grudnia br. w naszej Świątecznej Fabryce Magicznego Nastroju przy ulicy Goslara 5 odbyły się warsztaty w ramach projektu pn. „Skrzaty z naszej chaty”. Corocznie zajęcia świąteczne są organizowane przez Dział ds. Pieczy Zastępczej dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. Podczas spotkania tworzyliśmy świąteczne skrzaty. Każdy z uczestników mógł zrobić skrzata według swojego pomysłu i zabrać go do domu. Zbliżający się klimat Świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim uczestnikom-było radośnie, magicznie i kreatywnie.

BN 2018

img info

Informujemy, że:


  • w dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie będzie czynny w godzinach od 7:30 do 15:30,
  • Kasa Ośrodka będzie czynna w godzinach 9:00 do 13:00.

W tych dniach pracownicy Ośrodka zatrudnieni w Działach, w których wyznaczono godziny przyjmowania interesantów, będą przyjmować w godzinach od 8:00 do 11:00.

Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 37/2018 Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie z dnia 3 grudnia 2018 r. w sprawie ustalenia rozkładu czasu pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie w dniach 24 i 31 grudnia 2018 r.

img infoMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie mając na uwadze szczególnie osoby bezdomne, ubogie, samotne, starsze i niepełnosprawne, zwraca się z prośbą do mieszkańców Tarnowa o udzielenie wszelkich informacji dotyczących osób potrzebujących natychmiastowej pomocy w związku z zbliżającym się okresem zimowym - długotrwałych niskich temperatur i opadów śniegu.

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela pomocy w formie:

  • schronienia w Schronisku dla Osób Bezdomnych „Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej” przy ul. Prostopadłej 9a.
  • gorącego posiłku przygotowanego w Schronisku dla Osób Bezdomnych „Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej” przy ul. Prostopadłej 9a.
  • pomocy finansowej m.in. na dofinansowanie do zakupu opału, odzieży, żywności
  • pracy socjalnej, która obejmuje indywidualne podejście do każdej sytuacji życiowej.

Interwencje telefonicznie lub osobiste dotyczące konieczności pomocy w ramach tegorocznej „Akcji zima”, przyjmują i realizują pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w tym również Zespołu ds. pomocy osobom bezdomnym – telefon 14 688 25 95 lub 14 688 20 20. Interwencje można również zgłaszać na numer 112.

ico pdf Wykaz tarnowskich jednostek, w których osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc w okresie długotrwałych niskich temperatur i obfitych opadów śniegu

phoca thumb m img 20181127 163416W dniu 27 listopada 2018 roku dzieci z rodzin zastępczych uczestniczyły w zabawie andrzejkowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Wspaniała zabawa odbyła się w ramach projektu Działu ds. Pieczy Zastępczej we współpracy z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, ul. Brodzińskiego 9 w Tarnowie pt. „Wybuchowe andrzejki”.

Andrzejkowe popołudnie było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów w/w szkoły, jak również słodkim podarunkom od Fundacji Społecznej Progres. Wspaniałą atmosferę zabawy tworzyła pięknie udekorowana sala, ale również księżniczki, czarownice oraz pluszowe zwierzątka, które zachęcały dzieci do udziału w wielu konkursach z nagrodami, tańca i wróżb andrzejkowych. Przez całą zabawę uśmiech nie znikał z pomalowanych twarzy dzieci.

phoca thumb m 20181127 122023W dniu 27 listopada 2018 r. w Punkcie Integracji Społecznej „Lawendove” przy ul. Piekarskiej 4, odbył się wernisaż prac przygotowanych w ramach konkursu plastycznego pn.: „Jestem pełen mocy bo żyje w rodzinie bez przemocy”, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej działających na terenie miasta Tarnowa:

 

  1. Warsztaty Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, ul. Hodowlana 6;
  2. Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI, ul. Ostrogskich 5B;
  3. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SOSW, ul. Klikowska 190.

 

phoca thumb m img 3141W ramach Kampanii „Biała wstążka”, w dniu 22 listopada 2018 roku na Hali Sportowej TOSIR, przy  ul. Krupniczej 8A w Tarnowie odbyła się VI edycja turnieju siatkarskiego, w którym wzięło udział 3 drużyny. Wytrwale do samego końca walczyli przedstawiciele: Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Po wielu ekscytujących momentach, miejsca na podium rozłożyły się następująco: miejsce I zajęła drużyna reprezentująca Policję, miejsce II - drużyna reprezentująca Straż Pożarną, miejsce III - drużyna reprezentująca Straż Miejską. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz niepowtarzalną zabawę.

phoca thumb m img 20181123 100954W dniu 23 listopada 2018 roku po raz pierwszy w ramach Kampanii "Biała Wstążka" odbyły się zawody pływackie. Przeprowadzone one zostały wśród uczestników Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START na krytej pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Wszyscy sportowcy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zawodach dając przykład, jak pokonywać własne słabości i bariery. Na zakończenie uczestnicy zawodów zostali uhonorowani okazjonalnymi medalami oraz upominkami. Spotkanie poprowadził pan Bartłomiej Tott.

Szanowni Państwo

Z okazji

Dnia Pracownika Socjalnego

Wszystkim Pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,

 dziękuję za zaangażowanie w wykonywanie trudnej pracy

oraz troskę o potrzeby drugiego człowieka.

 

Życzę satysfakcji z realizacji zadań na rzecz osób i rodzin,

potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu trudnych problemów życia codziennego.

 

Dzień Pracownika Socjalnego, to także dzień pracowników

wszystkich jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

 

Dlatego również wszystkim pracownikom nadzorowanych Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy i Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy, życzę spełnienia w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Dyrektor

Małgorzata Proszowska