Archiwum roku 2017

img info

Informujemy, że:

 

  • w dniu 22 grudnia 2017 r. (piątek) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie, przy ul. Eliasza Goldhammera 3 - będzie nieczynny. Pozostałe budynki Ośrodka (al. M. B. Fatimskiej 9, ul. Goslara 5, ul. Graniczna 8A, ul. Gumniska 25, ul. Chemiczna 10A) w tym dniu będą czynne.

Zgodnie z 21/2017 z dnia 27 października 2017 r. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, 22 grudnia 2017 r.  jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej świadczących pracę w budynku przy ul. Eliasza Goldhammera 3 w Tarnowie.

phoca thumb m img 20171218 161249 resized 20171220 083500063Dnia 18 grudnia br. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Świąteczna Fabryka Magicznego Nastroju” organizowanego przez Dział ds. Pieczy Zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych.

Tym razem, po raz pierwszy uczestnicy mogli wykazać się talentem w malowaniu na szkle które wydaje się być trudną sztuką, ale jak się okazało wystarczyło trochę precyzji i wyobraźni, której naszym uczestnikom nie brakowało i powstały prawdziwe dzieła sztuki!!!:)

phoca thumb m img 2889-1"To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serce złamane i smutne, po cichu wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna jest Miłość, gdy pięści rozwiera.
To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku."

12 grudnia 2017 r. w Hotelu Cristal Park, dzięki uprzejmości i wsparciu sponsorów, odbył się już po raz piąty Opłatek Maltański w Tarnowie. Tradycyjnie gospodarzem był pan Witold Kisała, a słodki poczęstunek jak co roku przygotowała Pani Anna Daraż z cukierni "Niezłe Ciacho".

tydzien autyzmuMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie zaprasza do udziału w Tarnowskim Tygodniu Autyzmu "Meandry autyzmu", który odbędzie się w dniach 18 - 21 grudnia 2017 r.

Więcej informacji na plakacie oraz w programie.

 

ico pdf Program Tarnowskiego Tygodnia Autyzmu

 

tydzien autyzmu plakat thumb

phoca thumb m img 20171211 162715Dnia 11 grudnia br. odbyły się zajęcia w ramach kolejnej edycji projektu „Świąteczna Fabryka Magicznego Nastroju” organizowanego przez Dział ds. Pieczy Zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych.

Podczas zajęć w „Świątecznej Fabryce...” tworzyliśmy świąteczne wianki. Każdy z uczestników mógł wykonać kilka wianków, aby je udekorować zgodnie z upodobaniami i zabrać do domu. Pasja tworzenia i magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia udzieliły się wszystkim uczestnikom – i tym młodszym i tym starszym. Atmosfera panująca podczas zajęć była bardzo radosna, nawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości.

pracownik rokuW dniu 6 grudnia 2017 roku odbyło się wręczenie nagród w Konkursie „Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2017 – Mamy moc pomagania”, którego celem jest nie tylko wyróżnienie aktywnych pracowników socjalnych z Małopolski, ale także promowanie ich osiągnięć   w regionie oraz wzmacnianie prestiżu zawodu.

Charakter pracy pracowników socjalnych jest bardzo zróżnicowany, wymaga wiedzy z rozmaitych często odległych od siebie dziedzin. Pracę determinuje również miejsce zatrudnienia. Stąd w tegorocznej VII edycji Konkursu, odbywającego się pod patronatem honorowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy, wyboru najlepszego pracownika socjalnego, dokonano w trzech kategoriach: „Animacja”, „Integracja”„Doświadczenie”.

Z przyjemnością informujemy, iż wśród laureatów tegorocznej VII edycji Konkursu na najlepszego pracownika socjalnego w Małopolsce pod hasłem „Małopolski Pracownik Socjalny – Mamy moc pomagania”, po raz kolejny w kategorii Animacja honorowe wyróżnienie zostało przyznane Pani Annie Tomaszkiewicz-Gorgosz, która została doceniona za umiejętność doboru właściwych narzędzi pracy socjalnej w środowisku lokalnym na rzecz uczestników „Grupy wsparcia dla Rodziców Dzieci z niepełnosprawnością”, wpisujących się w założenia regionalnej polityki społecznej ukierunkowanej na wsparcie opiekunów osób niesamodzielnych.

Galeria z wręczenia nagród i wyróżnień do zobaczenia na stronie Urzędu Marszałkowsiego Województwa Małopolskiego

Pani Ania do Konkursu została zgłoszona przez Mamy działające w Grupie, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

fabryka 2017Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Tarnowie w ramach 4 edycji projektu „Świąteczna Fabryka Magicznego Nastroju” zaprasza dzieci i młodzież z rodzin zastępczych do udziału w świątecznych warsztatach.

Celem przedsięwzięcia jest ciągła integracja, propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, nauka tworzenia świątecznych ozdób oraz wspólne przedświąteczne biesiadowanie.

 Zapraszamy na następujące wydarzenia:

11.12.2017 r. , godz. od 16.00- 17:000 - tworzenie świątecznych obrazów na szkle

18.12.2017 r., godz. od 16:00- 17:00 - tworzenie świątecznych wianków

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępcze, prowadzą także zapisy na warsztaty osobiście (pok. 6, 8, 10 i 13) oraz telefonicznie 14 688 20 55, 14 688 20 59, 14 688 20 88.

phoca thumb m img 20171129 175335W dniu 29 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie, ul. Brodzińskiego 9 odbyła się zabawa dla dzieci z rodzin zastępczych w ramach kolejnego projektu przygotowanego przez Dział ds. Pieczy Zastępczej we współpracy z Nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie, ul. Brodzińskiego 9 pn. „Zabawa Andrzejkowa”.

estazkaJuż po raz szósty Miejski  Ośrodek  Pomocy Społecznej  w  Tarnowie w dniach od 27 listopada do 1 grudnia 2017 r. organizuje w naszym mieście Kampanię „Biała Wstążka”.

Jest to największa na świecie kampania przeciw przemocy wobec kobiet i aktualnie prowadzona jest w blisko 60 krajach.

Z uwagi na fakt, że z roku na rok przemoc w stosunku do osób małoletnich w naszym mieście wzrasta, w tym roku tematem Kampanii jest dziecko jako osoba doświadczająca przemocy ze strony najbliższych. Hasłem przewodnim jakie wybraliśmy są słowa Janusza Korczaka „Nie ma dzieci – są ludzie...”. Wszystkie działania podejmowane w ramach Kampanii mają na celu uwrażliwienie na przemoc w stosunku do dzieci, osób najsłabszych i bezbronnych.

Kampania „Biała Wstążka” jest kolejnym sposobem zwrócenia uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy i zachęcenie do niepozostawania obojętnym wobec tego problemu.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMEM KAMPANII I SKORZYSTANIA Z OFERTY!


ico pdf Program Kampanii "Biała Wstążka"

bw 2017

„Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna,

czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą, pocieszeniem.

Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc.

Jak dobrze, że Ty jesteś, by komuś przyjść z pomocą, po prostu przy nim być, gdy tego potrzebuje.

Jak dobrze, że jesteś …”

 

Małgorzata Stolarska

 

Szanowni Państwo

 

Pracownicy

Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie

 

Z okazji przypadającego w dniu 21 listopada

Dnia Pracownika Socjalnego,

życzę wiary we własne możliwości i umiejętności

w codziennej trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Aby nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości

w niesieniu profesjonalnej pomocy tarnowskim rodzinom.

Aby codzienna praca dawała jak najwięcej satysfakcji oraz ludzkiej życzliwości.

Aby, każdy dzień przynosił to co najlepsze, pogodne myśli, drobne radości, uśmiech

oraz wszelkie szczęście w życiu osobistym i rodzinnym.

 

 Z wyrazami uznania za dotychczasową pracę

Małgorzata Proszowska

Dyrektor