Archiwum roku 2012

img zyczenia2012

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składam
pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
i wszystkich instytucji pomocy społecznej,naszym partnerom
oraz naszym klientom,
życzenia zdrowia, wielu dobrych dni
i wszelkiej pomyślności
.
A nachodzący rok niech przyniesie dla wszystkich dużo radości


Życzy
Dorota Krakowska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie

img choinka dpsZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 11 grudnia 2012r., dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach wraz z opiekunami, odwiedziły Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tarnowie przy ul. Czarna Droga.

Przedszkolaki przedstawiły Seniorom program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej pt. "Oto jest Król" oraz złożyły życzenia z okazji zbliżających się świąt.

img repi procent„Zaświeć przykładem i użyj swojej super-empatii!!!” to temat konkursu na komiks lub opowiadanie, który ogłasza Fundacja REPI. Jest skierowany do miłośników komiksu, sztuk plastycznych, literatury oraz wszystkich, którym umiejętność zrozumienia innych ludzi i zwierząt oraz zdolność współodczuwania z nimi ich uczuć i emocji nie jest obca i obojętna.

Krzysztof Kudrański – pomysłodawca Konkursu przekonuje, że Polacy to naród najmniej wspierający opp przez przekazywanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jeżeli uda się, przez zabawę i pasje dzieci i młodzieży, zaszczepić ideę wsparcia opp to za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat będziemy szczycili się najbardziej świadomym społeczeństwem w tym zakresie.

img mikolaj2012W sobotę, 8 grudnia br., Dyrekcja oraz pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie zorganizowali, dla dzieci objętych pomocą Ośrodka, „Zabawę Mikołajkową”. W ramach współpracy uroczystość odbyła się w Pałacu Młodzieży w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego.

W radosną atmosferę wprowadzali najmłodszych oraz ich opiekunów: wodzirej Robert Frudziński oraz pracownicy socjalni. Dzieci chętnie brały udział zarówno w zabawach tanecznych jak i integracyjnych.

mpips logoMinisterstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje, iż od 1 stycznia 2013 r. prawo do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka (tzw. becikowego), będzie uzależnione od kryterium dochodowego, które będzie wynosić 1922 zł miesięcznie w przeliczeniu na osobę w rodzinie. Powyższe zmiany wynikają z ustawy z dnia 12 października 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych, która w dniu 15 listopada 2012 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw (poz. 1255).

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Źródło: www.mpips.gov.pl 

imf konf kampaniaW dniu 30 listopada 2012 r. w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca Kampanię Białej Wstążki w Tarnowie. Prelekcję wygłosiła Pani Ewelina Bazyluk – koordynator Ogólnopolskiego Porozumienia Osób, Instytucji  i  Organizacji Pomagających Ofiarom Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, konsultant  i interwent Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, członkini Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

img dzien prac21 listopada obchodzony jest w całej Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Pani Dorota Skrzyniarz spotkała się z pracownikami służb społecznych, które działają na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców Tarnowa. Pani Prezydent podziękowała wszystkim pracownikom, w imieniu własnym oraz w imieniu Prezydenta Miasta Tarnowa Pana Ryszarda Ścigały, za codzienny trud i ciężką pracę na rzecz mieszkańców Tarnowa oraz złożyła najlepsze życzenia: spełnienia w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.

img andrzejki seniorW dniu 27 listopada 2012 r. w Domu Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie przy ul. Szpitalna 53 odbyła się zabawa andrzejkowa dla Seniorów. Świetlica Domu, która na czas zabawy andrzejkowej po raz kolejny zamieniła się w „Cafe pod Jesienną Różą” pękała w szwach i ledwie pomieściła chętnych na andrzejkowe pląsy i taneczne korowody. Seniorzy do późnych godzin wieczornych bawili się w rytmie największych przebojów tanecznych sprzed lat i współczesnych hitów. Dużo radości i uśmiechu przyniosły wszystkim konkursy i zabawy biesiadne. Najwięcej emocji (nie tylko u biorącym w nich udział) wzbudziła „ciuciubabka”, taniec z krzesłami czy karaoke.

img klub senioraStowarzyszenie Senior Na Czasie w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowie przystępuje do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 - 2013 pn. „ Punkt Informacji dla Seniorów ”. Projekt będzie realizowany równolegle w dwóch największych miastach małopolski - Krakowie i Tarnowie.

img czadPRZESTRZEGAMY!

Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera kilkaset osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji znajdujących się w budynku urządzeń i instalacji grzewczych.