1

Świątecznej Fabryki Magicznego Nastroju ciąg dalszy...

phoca thumb m img 20171218 161249 resized 20171220 083500063Dnia 18 grudnia br. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Świąteczna Fabryka Magicznego Nastroju” organizowanego przez Dział ds. Pieczy Zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych.

Tym razem, po raz pierwszy uczestnicy mogli wykazać się talentem w malowaniu na szkle które wydaje się być trudną sztuką, ale jak się okazało wystarczyło trochę precyzji i wyobraźni, której naszym uczestnikom nie brakowało i powstały prawdziwe dzieła sztuki!!!:)

Czytaj więcej...

Świąteczna Fabryka Magicznego Nastroju

phoca thumb m img 20171211 162715Dnia 11 grudnia br. odbyły się zajęcia w ramach kolejnej edycji projektu „Świąteczna Fabryka Magicznego Nastroju” organizowanego przez Dział ds. Pieczy Zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych.

Podczas zajęć w „Świątecznej Fabryce...” tworzyliśmy świąteczne wianki. Każdy z uczestników mógł wykonać kilka wianków, aby je udekorować zgodnie z upodobaniami i zabrać do domu. Pasja tworzenia i magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia udzieliły się wszystkim uczestnikom – i tym młodszym i tym starszym. Atmosfera panująca podczas zajęć była bardzo radosna, nawiązały się nowe przyjaźnie i znajomości.

Czytaj więcej...

Prace w Świątecznej Fabryce Magicznego Nastroju czas rozpocząć!

fabryka 2017Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Tarnowie w ramach 4 edycji projektu „Świąteczna Fabryka Magicznego Nastroju” zaprasza dzieci i młodzież z rodzin zastępczych do udziału w świątecznych warsztatach.

Celem przedsięwzięcia jest ciągła integracja, propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, nauka tworzenia świątecznych ozdób oraz wspólne przedświąteczne biesiadowanie.

 Zapraszamy na następujące wydarzenia:

11.12.2017 r. , godz. od 16.00- 17:000 - tworzenie świątecznych obrazów na szkle

18.12.2017 r., godz. od 16:00- 17:00 - tworzenie świątecznych wianków

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępcze, prowadzą także zapisy na warsztaty osobiście (pok. 6, 8, 10 i 13) oraz telefonicznie 14 688 20 55, 14 688 20 59, 14 688 20 88.

Zabawa andrzejkowa dla dzieci z rodzin zastępczych

phoca thumb m img 20171129 175335W dniu 29 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie, ul. Brodzińskiego 9 odbyła się zabawa dla dzieci z rodzin zastępczych w ramach kolejnego projektu przygotowanego przez Dział ds. Pieczy Zastępczej we współpracy z Nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie, ul. Brodzińskiego 9 pn. „Zabawa Andrzejkowa”.

Czytaj więcej...

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej serdecznie zaprasza młodzież z rodzin zastępczych na grupę rozwojową pn. „Uskrzydleni”

uskrzydleni zaproszenie

Spotkanie organizacyjne już w środę 15.11.br. o godz.15:30 w siedzibie na Goslara 5.

 Celem projektu jest przede wszystkim :

  • budowanie poczucia własnej wartości wśród młodzieży;
  • nabycie umiejętności radzenie sobie z emocjami;
  • korygowanie agresywnych zachowań ;
  • nauka i rozwój umiejętności społecznych;
  • integracja;
  • samopoznanie się, swoich mocnych i słabych stron;
  • uczenie tolerancji i akceptowania drugiego człowieka;
  • profilaktyka uzależenień;
  • wdrażanie do łatwiejszego nawiązywania kontaktów międzyludzkich, odnajdywania swego miejsca w grupie,
  • przeciwdziałanie patologiom społecznym.

 
Planuje się różnorodną formę zajęć tj. psychodramę, wykłady, warsztaty, spotkania ze specjalistami, spotkania filmowe etc.

             Szczegóły dotyczące powyższej inicjatywy można uzyskać u koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej także pod nr tel: 14 6 88 20 51, 55, 59, 88.

OYAMA KARATE zapisy!

oyamaOrganizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej wraz z Tarnowskim Klubem Sportowym Oyama Karate serdecznie zaprasza młodzież i dzieci z rodzin zastępczych na kontynuację projektu pn. „WZRASTAM:

Wierzę w siebie,
Zdrowieję,
Rozwijam się,
Aktywizuję siebie,
Spełniam swoje marzenia,
Toleruję,
Angażuję się,
Modelowo zachowuję się".

Spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie treningów odbędzie się w siedzibie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Siódemka” przy ul.Poniatowskiego 5, we wtorek 19.09.2017 r. o godz. 16:00. Uczestnictwo jest bezpłatne!

Czytaj więcej...

Koniec wakacji - zakończenie projektu "Wakacyjna fabryka letniego nastroju"

phoca thumb m img 20170830 102133 resized 20170830 010001056Za nami ostatnie już tygodnie wakacji, nadszedł czas przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego. Zakończyliśmy także realizację projektu „Wakacyjna fabryka letniego nastroju”, który przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych z terenu miasta Tarnowa i obejmował organizację zajęć w czasie wolnym od nauki. Przez lipiec i sierpień wspólnie bawiliśmy się podczas różnych atrakcyjnych wyjść – m.in. do kina czy też na tor kartingowy

Czytaj więcej...

Zaproszenie na ostatnie zajęcia w ramach projektu pt. ,,WAKACYJNA FABRYKA LETNIEGO NASTROJU...”

phoca thumb m 21037857 1519974194735057 1243618354 oMałymi kroczkami czas wakacji dobiega końca. W ostatnim czasie dzieci z rodzin zastępczych przeniosły się w podróż do krainy mórz i oceanów wraz z zaproszonym gościem – Panem Sebastianem Burkatem współwłaścicielem firmy Ocean Life. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały zbiory muszli oraz innych morskich skarbów przywiezionych przez naszego gościa. Podczas spotkania Pan Sebastian opowiadał o ochronie środowiska wodnego oraz cierpieniu zwierząt morskich przetrzymywanych w niewoli.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na kolejne zajęcia w ramach WAKACYJNEJ FABRYKI LETNIEGO NASTROJU

phoca thumb m 20170728 134632Za nami kolejne zajęcia w ramach projektu „Wakacyjna fabryka letniego nastroju” organizowanego przez Dział ds. Pieczy Zastępczej. 28 lipca był to czas dużej energii i odwagi spędzony przez naszych uczestników na torze kartingowym ,,Speed Race Tarnów” przy ul. Kochanowskiego 30. Okazało się, że prędkość nie zniechęciły naszych podopiecznych do świetnej zabawy.

W kolejnych dniach dzieci i młodzież z rodzin zastępczych udali się do Centrum Sztuki Mościce przy ul. Traugutta 1 na film pt. ,,KAPITAN MAJTAS: PIERWSZY WIELKI FILM”, gdzie dwóch obdarzonych wyjątkowo niezwykłą wyobraźnią kolegów szkolnych słynie z niesamowitych wyczynów. Pewnego dnia przechodzą sami siebie i hipnotyzują nielubianego dyrektora, każąc mu wierzyć, że jest niepokonanym i pełnym entuzjazmu, choć niezbyt rozgarniętym superbohaterem, znanym jako „Kapitan Majtas".  

Czytaj więcej...