1

Kino

phoca thumb m 5b431c1199f59 osize969x565q71hba8084Ostatni miesiąc wakacji rozpoczęliśmy seansem filmowym „Iniemamocni 2” w Cinema 3D. Jest to kontynuacja przygód 5 osobowej rodziny Iniemamocnych, która posiada super moce i wykorzystuje je w walce ze złem. W filmie było mnóstwo zabawnych scen, które wywoływały uśmiech na twarzach dzieci oraz kilka sceny z dynamicznie rozwijającą się akcją, która zmusiła widza do wielkiego skupienia. Dzieci z rodzin zastępczych będąc świadkami walki dobra ze złem mogli przez chwilę wczuć się w rolę super bohaterów.

Czytaj więcej...

„Figle Migle” w ramach „Wakacyjne Wariacje”

phoca thumb m img 20180730 100004W tym tygodniu naszych najmłodszych podopiecznych z rodzin zastępczych ogarnęły całkowicie „Wakacyjne Wariacje”. Dzieci skorzystały z różnych atrakcji w przytulnym Centrum Zabaw Dziecięcych w Tarnowie „Figle Migle”. Począwszy od placu zabaw mieszczącego się wewnątrz centrum po niesamowitą zabawę w suchym basenie z kulkami uwielbianym przez dzieci słychać było odgłosy beztroskiej zabawy oraz radość dzieci.


Czytaj więcej...

Gokarty w ramach „Wakacyjne wariacje”

phoca thumb m img 20180723 135255 resized 20180727 010315503Po „wyskokowym” poniedziałku w Parku Trampolin Fly Park oraz wielu atrakcjach zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie dzieci z rodzin zastępczych mogły spróbować swoich sił w rywalizacji na torze kartingowym Speed Race. Niektórzy uczestnicy wsiedli za kółko gokarta po raz pierwszy inni mieli już okazję współzawodniczyć na torze. Podopieczni uczestnicząc w takich zajęciach nie tylko dobrze się bawili, ale mogli poczuć czym jest zdrowa, sportowa rywalizacja, która bez wątpienia uczy zasad fair play oraz motywuje do dalszych treningów.

Czytaj więcej...

Wakacyjne wariacje

phoca thumb m img 20180716 110846Za nami kolejny tydzień wakacji, a co za tym idzie także pierwsze wspomnienia ze spotkań w ramach projektu ,,Wakacyjne wariacje” organizowane przez Dział ds. Pieczy Zastępczej.

W tym tygodniu dzieci i młodzież z rodzin zastępczych udali się do Parku Trampolin – FlyPark przy ul. Błonie 2, gdzie mogli zapomnieć o przyziemnych sprawach, rozwinąć skrzydła i wysoko poszybować. To miejsce pozwoliło się odprężyć, dostarczyć niezapomnianej rozrywki i zapewniło dawkę aktywności fizycznej. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczały dzieci i młodzież nawet na sekundę.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych atrakcji. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z rodzin zastępczych z terenu Miasta Tarnowa wraz ze swoimi opiekunami na zajęcia w ramach projektu „ Wakacyjne wariacje”.

Czytaj więcej...

"Wakacyjne Wariacje" czas zacząć

phoca thumb m 36825341 1647722555325238 569362893645021184 nJak co roku Dział ds. Pieczy Zastępczej realizuje projekt wakacyjny skierowany do dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. Ma on na celu wspieranie prawidłowego funkcjonowania dzieci i profilaktykę nieprawidłowości w rozwoju społecznym, emocjonalnym, jak też odkrywanie i rozwijanie zainteresowań najmłodszych oraz integrację. Obejmuje on cykl co tygodniowych spotkań z dziećmi, podczas których będą one brać udział w szeregu różnych zajęć.

Dnia 9.07.br. nasi najmłodsi wzięli udział w zabawach zorganizowanych przez I LO w Tarnowie. Na sali sportowej mogli bez żadnych ograniczeń korzystać z trampoliny, zjeżdżalni i zamków dmuchanych. Także brać udział w spinaczce sportowej, próbować swoich sił w sumo jak też pływać w kulach wodnych. Spotkanie było pełne radości i wakacyjnego szaleństwa!

Czytaj więcej...

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

phoca thumb m 20180625 105010Tegoroczne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbyły się 25.06.2018 roku w Starych Żukowicach na terenie Ośrodek rekreacyjno–sportowego Roleski Ranch i były nie tylko świętem rodzin zastępczych, ale również dały początek wakacyjnemu wypoczynkowi. Ten wspaniały dzień rozpoczęliśmy spotkaniem szkoleniowym dla rodziców zastępczych z psychologiem, psychoterapeutą Panem Patrykiem Hajdo pracującym na co dzień w Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie. Podczas spotkania rodzice mogli pozyskać informacje na temat metod budowania relacji z przeżywającym bunt nastolatkiem. Natomiast dzieci i młodzież mogły zapoznać się z obiektem i poznać prace jakie wykonuje się podczas opieki nad końmi.

Czytaj więcej...

30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Wszystkim rodzinom zastępczym

pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za codzienną, niezwykłą misję.

Pochylając się nad najmłodszymi i kierując się miłością szukacie zawsze sposobów na przełożenie wszystkich wzniosłych słów i idei na praktykę.

Dzięki Wam dzieci potrzebujące pomocy,
znajdują szansę na wzrastanie w szczęśliwym domu.

Jednocześnie życzymy Wam wszechobecnej siły, cierpliwości, miłości
oraz sukcesów w każdej dziedzinie życia.

 

30maja               Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
wraz z pracownikami
Działu ds. Pieczy Zastępczej


Szkolenie podstawowe dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej i zawodowej rodziny zastępczej

img infoMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej informuje, że zgodnie z art. 44 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2018 r. poz. 107), w dniu 11.04.2018 r. o godz. 9:00 w siedzibie Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Tarnowie przy ul. J. Goslara 5, pok. nr 15 odbędzie się pierwsze spotkanie szkolenia podstawowego dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej i zawodowej rodziny zastępczej.

Szkolenie będzie prowadzone przez psychologa i pedagoga tut. Ośrodka, zgodnie z autorskim programem szkoleń dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej, sporządzonym według zakresu szkoleń określonego w § 2,3,4,5,6 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. i zatwierdzonym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej Decyzją Nr 9/2013/RZ z dnia 20 czerwca 2013 r.

Szkolenie będzie obejmowało 50 godzin dydaktycznych i 10 godzin praktyk w placówkach opiekuńczo-wychowawcaych lub zawodowych rodzinach zastępczych. Będzie prowadzone w formie wykładowej i warsztatowej. Merytoryczny zakres programowy zostanie zrealizowany podczas 10 kolejnych spotkań w każdą środę, począwszy od 11.04.2018 r. w godzinach od 9:00-13:00.

„Wielkanoc tup...tup...idą święta” - już za nami

phoca thumb m img 20180329 111344 - kopiaDnia 29.03.2018 roku tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się zajęcia w ramach projektu: „Wielkanoc tup, tup idą święta”, podczas których dzieciaki z rodzin zastępczych tworzyły piękne stroiki oraz świąteczne dekoracje metodą decoupage. Uczestnicy zajęć wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, a świąteczna atmosfera udzieliła się nie tylko samym uczestnikom, ale również pracownikom Działu do spraw pieczy zastępczej :)

Czytaj więcej...