1

Wolontariat

img infoP O M A G A J   I N N Y M !

Z O S TA Ń   W O L O N T A R I U S Z E M !

Jeśli jesteś otwarty/a na nowe doświadczenia, chcesz sprawdzić siebie, masz w sobie wolę, czas i ochotę, aby zaangażować się w pomoc dzieciom i młodzieży to ZAPRASZAMY do Nas.

Plakat wolontariat mini

Czytaj więcej...

„Wakacyjne wariacje” – wyskokowo

phoca thumb m 20180827 101639Trwa już ostatni tydzień wakacji, a wraz z nim odbyły się już ostatnie zajęcia dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. Tym razem dzieci udały się do Parku Trampolin - NINJA JUMP przy ul. Tuchowskiej 76, gdzie miały okazję wyskoczyć bardzo wysoko. Wszyscy uczestnicy mieli okazję zapomnieć na chwilę o rzeczywistości i pofruwać wypróbowując coraz to nowe techniki skoków pod okiem instruktora. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i oczywiście aktywność fizyczna to idee które przyświecały tym fantastycznym zajęciom.

Czytaj więcej...

Koncert #Hej pomagajmy pomagać

img infoKoncert #Hej pomagajmy pomagać  7.09.2018 r.


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej po raz kolejny włącza się do akcji organizowanej przez Marcina - podopiecznego rodzinnej pieczy zastępczej. Marcin już po raz trzeci zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się 7 września br. o godzinie 19:00 w Amfiteatrze Tarnowskim. Pieniądze zebrane podczas koncertu będą przeznaczone na leczenie Oliwki Dąbrowskiej chorującej na złożoną wadę serca.

Marcin od kilku lat uczęszcza na lekcję gry na gitarze, jest to jego pasja, w przyszłości marzy o założeniu zespołu rockowego. Najbliższy koncert jest kolejnym pomysłem chłopca, gdzie będzie mógł przede wszystkim pomóc Oliwce a jednocześnie spełnić swoje marzenia grając na scenie. W ramach koncertu wystąpią gwiazdy: Marek Piekarczyk, Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki.

Plakat koncert

"Wakacyjne Wariacje" na kręgielni

phoca thumb m 20180813 121358Kolejny tydzień za nami. W miniony poniedziałek dzieci z rodzin zastępczych mogły spędzić czas w sposób aktywny grając w kręgle w jednej z tarnowskich kręgielni A.C.T. Sport Centrum Tenisowe. Obsługa kręgielni chętnie udzieliła rad i wytłumaczyła zasady gry. Mimo, iż niektórzy podopieczni grali po raz pierwszy, poszło im świetnie, a każdy niestrącony kręgiel motywował jedynie do większego skupienia i użycia większej siły. Dzieciaki przekonały się również, że prawdą jest, że kto spróbuje rzucić raz kulą bowlingową będzie chciał to zrobić po raz kolejny.

Czytaj więcej...

Kino

phoca thumb m 5b431c1199f59 osize969x565q71hba8084Ostatni miesiąc wakacji rozpoczęliśmy seansem filmowym „Iniemamocni 2” w Cinema 3D. Jest to kontynuacja przygód 5 osobowej rodziny Iniemamocnych, która posiada super moce i wykorzystuje je w walce ze złem. W filmie było mnóstwo zabawnych scen, które wywoływały uśmiech na twarzach dzieci oraz kilka sceny z dynamicznie rozwijającą się akcją, która zmusiła widza do wielkiego skupienia. Dzieci z rodzin zastępczych będąc świadkami walki dobra ze złem mogli przez chwilę wczuć się w rolę super bohaterów.

Czytaj więcej...

„Figle Migle” w ramach „Wakacyjne Wariacje”

phoca thumb m img 20180730 100004W tym tygodniu naszych najmłodszych podopiecznych z rodzin zastępczych ogarnęły całkowicie „Wakacyjne Wariacje”. Dzieci skorzystały z różnych atrakcji w przytulnym Centrum Zabaw Dziecięcych w Tarnowie „Figle Migle”. Począwszy od placu zabaw mieszczącego się wewnątrz centrum po niesamowitą zabawę w suchym basenie z kulkami uwielbianym przez dzieci słychać było odgłosy beztroskiej zabawy oraz radość dzieci.


Czytaj więcej...

Gokarty w ramach „Wakacyjne wariacje”

phoca thumb m img 20180723 135255 resized 20180727 010315503Po „wyskokowym” poniedziałku w Parku Trampolin Fly Park oraz wielu atrakcjach zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie dzieci z rodzin zastępczych mogły spróbować swoich sił w rywalizacji na torze kartingowym Speed Race. Niektórzy uczestnicy wsiedli za kółko gokarta po raz pierwszy inni mieli już okazję współzawodniczyć na torze. Podopieczni uczestnicząc w takich zajęciach nie tylko dobrze się bawili, ale mogli poczuć czym jest zdrowa, sportowa rywalizacja, która bez wątpienia uczy zasad fair play oraz motywuje do dalszych treningów.

Czytaj więcej...

Wakacyjne wariacje

phoca thumb m img 20180716 110846Za nami kolejny tydzień wakacji, a co za tym idzie także pierwsze wspomnienia ze spotkań w ramach projektu ,,Wakacyjne wariacje” organizowane przez Dział ds. Pieczy Zastępczej.

W tym tygodniu dzieci i młodzież z rodzin zastępczych udali się do Parku Trampolin – FlyPark przy ul. Błonie 2, gdzie mogli zapomnieć o przyziemnych sprawach, rozwinąć skrzydła i wysoko poszybować. To miejsce pozwoliło się odprężyć, dostarczyć niezapomnianej rozrywki i zapewniło dawkę aktywności fizycznej. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczały dzieci i młodzież nawet na sekundę.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych atrakcji. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z rodzin zastępczych z terenu Miasta Tarnowa wraz ze swoimi opiekunami na zajęcia w ramach projektu „ Wakacyjne wariacje”.

Czytaj więcej...

"Wakacyjne Wariacje" czas zacząć

phoca thumb m 36825341 1647722555325238 569362893645021184 nJak co roku Dział ds. Pieczy Zastępczej realizuje projekt wakacyjny skierowany do dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. Ma on na celu wspieranie prawidłowego funkcjonowania dzieci i profilaktykę nieprawidłowości w rozwoju społecznym, emocjonalnym, jak też odkrywanie i rozwijanie zainteresowań najmłodszych oraz integrację. Obejmuje on cykl co tygodniowych spotkań z dziećmi, podczas których będą one brać udział w szeregu różnych zajęć.

Dnia 9.07.br. nasi najmłodsi wzięli udział w zabawach zorganizowanych przez I LO w Tarnowie. Na sali sportowej mogli bez żadnych ograniczeń korzystać z trampoliny, zjeżdżalni i zamków dmuchanych. Także brać udział w spinaczce sportowej, próbować swoich sił w sumo jak też pływać w kulach wodnych. Spotkanie było pełne radości i wakacyjnego szaleństwa!

Czytaj więcej...