1

„Karnawał - Co za zabawa !”

phoca thumb m img 20190130 155036Po raz kolejny Dział ds. Pieczy Zastępczej dzięki współpracy z Nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie, mógł zaprosić dzieci z rodzin zastępczych na zabawę karnawałową.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów w/w szkoły i poprowadzeniu zabawy to popołudnie było naprawdę udane. Dzieci wzięły udział w licznych konkursach m.in.: był konkurs taneczny na gazecie, konkurs sprawnościowy, także zadania dotyczące wiedzy na temat baśni i bajek, konkurs jedzenia babeczek. Każdy uczestnik konkursów otrzymywał nagrody. Najmłodsi także mogli pomalować buźki, potańczyć oraz częstować się słodkościami przygotowanymi przez uczniów szkoły.

Wystrój sali wprowadził w karnawałowy nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Było bardzo radośnie i kreatywnie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
składa serdeczne podziękowania
Nauczycielom i Uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie,
za zaangażowanie i organizację zabawy karnawałowej dla dzieci z rodzin zastępczych.

Czytaj więcej...

Program szkoleń dla rodzin zastępczych

img infoPROGRAM CYKLICZNYCH SZKOLEŃ DLA OSÓB PEŁNIĄCYCH FUNKCJĘ
RODZINY ZASTĘPCZEJ SPOKREWNIONEJ, NIEZAWODOWEJ, ZAWODOWEJ

W ramach realizowanego projektu p.n. „Uniwersytet Rodzicielstwa Zastępczego”, Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ponownie zaprasza na cykl 10 spotkań w formie szkoleń dla funkcjonujących rodzin zastępczych spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych.

Głównym założeniem tych spotkań, jest przede wszystkim wzmacnianie kompetencji rodzicielskich w zakresie pełnienia funkcji wychowawczych osób pełniących funkcję rodziców zastępczych oraz integracja rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Miasta Tarnowa.

Spotkania prowadzone będą przez pracowników merytorycznych Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej, tj. psychologa i pedagoga. Każde spotkanie szkoleniowe będzie prowadzone w formie prelekcji i warsztatów. Ma ono również charakter grupy wsparcia umożliwiającej uczestnikom bliższe poznanie siebie oraz problemów dnia codziennego towarzyszących osobom , które pełnią funkcję rodziny zastępczej.

Czytaj więcej...

Ściana wspinaczkowa „Aktywne ferie u Juliana”

phoca thumb m img 20190124 104302Tegoroczne Ferie zimowe dobiegły końca, pozostawiając za sobą miłe wspomnienia przede wszystkim dla dzieci z rodzin zastępczych, które czynnie uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez Dział Pieczy Zastępczej. W dniu 24 stycznia 2019 roku w ramach „Ferii u Juliana”, dzieci próbowały swoich sił we wspinaczce sportowej na profesjonalnej ściance wspinaczkowej, znajdującej się w hali sportowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Efekty były zróżnicowane, ze względu na wiek czy sprawność fizyczną dzieci, jednak warto było podjąć wysiłek, przełamać obawę by dobrze się bawić. Wspinaczka była też okazją do poznania nowego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Ponadto, dzieci podczas zajęć mogły korzystać z dostępnego w hali toru przeszkód, który wymagał również pewnej sprawności fizycznej. Należało pokonać slalom skacząc w worku, następnie przejść lub przeskoczyć płotki ustawione na różnej wysokości, zrobić przewrót w przód i przeciągnąć się pewien odcinek na specjalnej macie, korzystając tylko z liny umieszczonej nad głowa. Zabawa była wspaniała, a dzieci opuszczały zajęcia bardzo zadowolone.

Czytaj więcej...

Warsztaty artystyczne „Zakładkowo”

phoca thumb m img 20190121 112307Trwa już ostatni tydzień ferii, a wraz z nim odbyły się przedostatnie zajęcia dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. Tym razem w dniu 21 stycznia br. w siedzibie tut. Ośrodka dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych pt. „Zakładkowo”. Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłem i zapałem w tworzeniu swoich zakładek do książek metodą decoupage. To zadanie wymagało od naszych podopiecznych skupienia i zdolności manualnych, ponieważ na początek dzieci musiały wyciąć różne wzory z serwetek a następnie pomalować zakładki i ozdobić je wybranym przez siebie motywem. Prace nad zakładkami tak bardzo spodobały się wszystkim uczestnikom, że każdy wykonał przynajmniej dwie zakładki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom za obecność i zaangażowanie podczas zajęć, jak również zapraszamy do udziału w ostatnich już zajęciach, które odbędą się na ściance wspinaczkowej w Hali Sportowej TOSiR.

Czytaj więcej...

Gokarty w ramach projektu „Aktywne ferie u Juliana”

phoca thumb m img 20190118 124029 resized 20190121 011349749W piątek 18.01.2019 roku odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi z rodzin zastępczych w ramach projektu „Aktywne ferie u Juliana”. Tym razem nasi podopieczni mogli zmierzyć się z prędkością oraz zdrowo po-rywalizować z innymi na torze gokartowym „Speed Race”. Taka forma aktywności była sposobem na zimową nudę oraz możliwością spotkania się z innymi.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego wypoczynku oraz zapraszamy na ostatnie zajęcia w ramach tegorocznych ferii.

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej – osobiście w siedzibie Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej przy ul. Goslara 5 lub telefonicznie pod numerami telefonów 14 688-20-55, 14 688-20-59, 14 688-20-88.

Czytaj więcej...

Kino w ramach projektu „Aktywne ferie u Juliana”

img kino ferie zimowe 2019 miniZa nami pierwsze dni ferii a zarazem pierwsze zajęcia dla dzieci z rodzin zastępczych z miasta Tarnowa, które zostały zorganizowane w ramach projektu Działu ds. rodzinnej pieczy zastępczej pt. „Aktywne ferie u Juliana”.

Dzieci wraz z opiekunami udały się do Centrum Sztuki Mościce przy ul. Traugutta 1 na film pt. „Ralph Demolka w Internecie”. W czasie seansu wszyscy z uwagą śledzili kolejne przygody przyjaciół Ralpha i Wandelopy, którzy wspólnie wyruszyli w nieznany im dotąd świat jakim jest Internet.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzin zastępczych do udziału w kolejnych zajęciach w ramach tegorocznych ferii, jakim jest wyjście do „Speed Race Tarnów” i świetna zabawa na torze kartingowym.

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej – osobiście w siedzibie Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej przy ul. Goslara 5 lub telefonicznie pod numerami telefonów 14 688-20-55, 14 688-20-59, 14 688-20-88.

Warsztaty „Skrzaty z naszej chaty”

phoca thumb m img 20181217 161849Dnia 17 grudnia br. w naszej Świątecznej Fabryce Magicznego Nastroju przy ulicy Goslara 5 odbyły się warsztaty w ramach projektu pn. „Skrzaty z naszej chaty”. Corocznie zajęcia świąteczne są organizowane przez Dział ds. Pieczy Zastępczej dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. Podczas spotkania tworzyliśmy świąteczne skrzaty. Każdy z uczestników mógł zrobić skrzata według swojego pomysłu i zabrać go do domu. Zbliżający się klimat Świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim uczestnikom-było radośnie, magicznie i kreatywnie.

Czytaj więcej...

Zabawa andrzejkowa

phoca thumb m img 20181127 163416W dniu 27 listopada 2018 roku dzieci z rodzin zastępczych uczestniczyły w zabawie andrzejkowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Wspaniała zabawa odbyła się w ramach projektu Działu ds. Pieczy Zastępczej we współpracy z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, ul. Brodzińskiego 9 w Tarnowie pt. „Wybuchowe andrzejki”.

Andrzejkowe popołudnie było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów w/w szkoły, jak również słodkim podarunkom od Fundacji Społecznej Progres. Wspaniałą atmosferę zabawy tworzyła pięknie udekorowana sala, ale również księżniczki, czarownice oraz pluszowe zwierzątka, które zachęcały dzieci do udziału w wielu konkursach z nagrodami, tańca i wróżb andrzejkowych. Przez całą zabawę uśmiech nie znikał z pomalowanych twarzy dzieci.

Czytaj więcej...

„Halloween. Poczujmy ten klimat”

phoca thumb m img 20181029 161128W dniu 29.10.2018 roku dzieci z rodzin zastępczych mogły uczestniczyć w niezwykłych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez  Dział ds. pieczy zastępczej w ramach projektu „Halloween. Poczujmy ten klimat” Podopieczni tworzyli niezwykłe papierowe czapki oraz klucze, które będą  biletem wstępu na  „Wybuchowe Andrzejki” które odbędą się 27 listopada 2018 roku w ZSOiT im. Jana Szczepanika w Tarnowie, ul. Brodzińskiego 9.

Podczas tworzenia tych niezwykłych prac towrzyszył nam nie tylko zgiełk, chaos i harmider, ale również pomocna dłoń naszej wspaniałej młodzieży ze Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Tecznicznych, która z cierpliwoscią i spokojem pomagała naszym najmłodszym uczestnkom.

Czytaj więcej...