1

Podsumowanie pierwszego miesiąca składania wniosków o świadczenia z programu 500+, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego

500 logoW okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2017 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie już większość osób uprawnionych do pobierania świadczeń na dzieci, złożyło wnioski na nowy okres zasiłkowy 2017/2018.

 W sumie pracownicy Ośrodka przyjęli 7909 wniosków, w tym:

  • 5443 wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+,
  • 1998 wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych,
  • 468 wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

 

Drogą elektroniczną wpłynęło 1873 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+, są to w większości wnioski składane na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, które nie są uzależnione od kryterium dochodowego. Pozostałe wnioski zostały przyjęte w czterech punktach na terenie Miasta Tarnowa - z tego 2748 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ - to wnioski składane na pierwsze dziecko w rodzinie, czyli uzależnione od kryterium dochodowego.

Mieszkańcy Tarnowa najchętniej składali wnioski w punktach znajdujących się w centrum miasta, czyli w Urzędzie Miasta Tarnowa, ul. Goldhammera 3 oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy al. Matki Bożej Fatimskiej 9. W ostatnich dniach miesiąca sierpnia odnotowaliśmy wzrost liczby osób ubiegających się o przyznanie świadczeń, dziennie składano ok. 500 wniosków.

Mieszkańcy Tarnowa, którzy jeszcze nie zdążyli złożyć wniosków nadal mogą to uczynić, tj. składając wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ w miesiącu wrześniu lub październiku br. W takim wypadku świadczenie zostanie przyznane od miesiąca października - tylko należne świadczenia zostaną wypłacone z wyrównaniem w miesiącu listopadzie lub grudniu br.