1

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

phoca thumb m 20180625 105010Tegoroczne obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbyły się 25.06.2018 roku w Starych Żukowicach na terenie Ośrodek rekreacyjno–sportowego Roleski Ranch i były nie tylko świętem rodzin zastępczych, ale również dały początek wakacyjnemu wypoczynkowi. Ten wspaniały dzień rozpoczęliśmy spotkaniem szkoleniowym dla rodziców zastępczych z psychologiem, psychoterapeutą Panem Patrykiem Hajdo pracującym na co dzień w Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie. Podczas spotkania rodzice mogli pozyskać informacje na temat metod budowania relacji z przeżywającym bunt nastolatkiem. Natomiast dzieci i młodzież mogły zapoznać się z obiektem i poznać prace jakie wykonuje się podczas opieki nad końmi.

Następnie Opiekunowie zastępczy z głową pełną wiedzy wraz z dziećmi udali się na poczęstunek: pieczoną kiełbaskę, słodkie pączki i pyszne drożdżówki podarowane przez Zakład Produkcyjno- Handlowy „STRUSINIANKA” i Firmę „KAZIBUT” Starzec Spółka J. Na stołach zagościły również wyśmienitości przygotowane przez rodziny zastępcze, które wzięły udział w zorganizowanym przez tut. Ośrodek z tej okazji konkursie kulinarnym pn. „Zdrowie na talerzu”. Wybór najlepszych potraw był niezmiernie trudny, spośród ogniście ostrych sosów, sałatek i niebiańskich słodkości, których mogli skosztować wszyscy uczestnicy spotkania wyłoniono trzy najlepsze potrawy i uhonorowano zwycięzców. Wszystkim przygotowującym potrawy jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że mogliśmy skosztować tych wspaniałości.

Po wyśmienitym i sytym posiłku najmłodsi wpadli w wir wspaniałych zabaw i konkursów by na zakończenie oddać się szaleństwu na dmuchanych zjeżdżalniach i skakańcach.

Wspólnie spędzony czas rodzin zastępczych i radośnie bawiących się dzieci pozwolił na chwilę wytchnienia, odpoczynku ale również był możliwością wspólnych rozmów i integracji.

 

Dziękujemy wszystkim rodzinom i dzieciom za cudownie spędzony dzień.

Dziękujemy obsłudze „Roleski Ranch” za uśmiech i zaangażowanie.

Dziękujemy animatorom z „Fabryki Radości” za niezapomnianą zabawę.


Dziękujemy także naszym sponsorom:
Zakładowi Produkcyjno-Handlowemu "STRUSINIANKA" Sp. z o.o. z Tarnowa

Zakładowi Wielobranżowemu „KARMEL” z Tarnowa
Piekarni „Kazibut” Starzec Sp. J. z Tarnowa
Pizzeri „CZARDASZ” z Tuchowa