„Opłatek Maltański” to ogólnopolska, świąteczna akcja charytatywna organizowana od 2002 roku przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej. Ideą akcji jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia, potrzebującym rodzinom, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

 

W tym roku po raz ósmy pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie postanowili włączyć się w świąteczną akcję „Opłatek Maltański’. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w kraju, nie odbędzie się tradycyjna wieczerza wigilijna przy wspólnym stole. Jednakże osoby starsze i samotne nie mogły zostać w tym roku bez pomocy. Tegoroczny „Opłatek Maltański” przybierze formę maltańskiego punktu odbioru paczki świątecznej.

 

Od kilku miesięcy pracownicy Naszego Ośrodka pozyskiwali darczyńców. Nie straszny był im także trud dźwigania produktów żywnościowych oraz inne przeciwności, z którymi również udało się im zmierzyć. Obecnie trwają ostatnie prace związane z kompletowaniem  paczek.    

 

Naszym pracownikom przyświecała myśl Wielkiego Polaka Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

nie przez co, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.